Почетна Vijesti - aktuelnosti Mali šampioni donijeli zlatne i srebrne medalјe u Šamac

Mali šampioni donijeli zlatne i srebrne medalјe u Šamac

Štampa

Načelnik opštine Šamac Đorđe Milićević upriličio je prijem za predpionire Fudbalskog kluba Borac koji su se takmičili u Ligi šampiona na nivou BiH u konkurenciji više od 10 klubova i osvojili zlatne medalјe za generaciju 2006. i srebrne medalјe za generaciju 2005. godine.

Milićević je rekao novinarima da su mladi fudbaleri proteklih mjeseci širom BiH pronosili ime slavnog Fudbalskog kluba (FK) Borac iz Šamca, te da je prijem dodatni podstrek za uspjeh.

Kompletna koncepcija rada FK Borac usmjerena je na najmalađu populaciju. Dobio sam informaciju od trenera da je ova ekipa djece startovala prije nekoliko godina sa njih 17, a danas je u ovoj kategoriji 65 djece, što je prava budućnost za klub sa dugom tradicijom, kaže Milićević.

On je istakao da su prije nekoliko dana medalјe donijeli karatisti, te odbojkašice iz Obudovca.

Na opštinskoj upravi je da to isprati koliko može, naglasio je Milićević i dodao da će se truditi da pomažu, jer su oni budućnost.

Trener mladih fudbalera Zoran Pupčević pojasnio je da je riječ o djeci koja treniraju pet godina u FK Borac.

Pred njima je svijetla budućnost. Nadam se da će iduće godine još jedna selekcija donijeti neku medalјu, kaže Pupčević.

Igrač Jovan Sjenčić trenira pet godina, zadovolјan je rezultatom koji su postigli ističući da je ponosan što je dio porodice FK Borca iz Šamca.

Najbolјi igrač turnira bio je Nemanja Kaurin iz Šamca kaže da će se truditi da ostanu najbolјi i svome gradu donose medalјe osvajajući turnire i slaveći ime FK Borca i opštine u kojoj žive.

Igrač Darko Đurić trenira pet godina za FK Borac.

„Zadovolјstvo mi je igrati za ovaj klub i osvjati pehare. Nadam se i trudićemo se da ih bude više– kaže Đurić.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano petak, 10 mart 2017 13:26