Почетна Вијести - актуелности Формирају „Центар за здраво старење“

Формирају „Центар за здраво старење“

Штампа

На Скупштини Удружења пензионера Шамац, којој је присуствовао предсједник републичког удружења Раде Ракуљ, разговарано је о формирању Центра за здраво старење, који би био у оквиру локалног клуба пензионера, а за санацију просторије очекује се 6.000 КМ за пројекат у којем учествују, а учествовање у пројекту омогућила им је локална заједница.

Ракуљ је истакао да је циљ стварање бољих услова за живот пензионера.

Он је навео да је смртност пензионера у Републици Српској већа него у земљама окружења и да треба више радити на здравственој заштити ове популације, као и на организованој рекреацији и финансијској помоћи.

Према његовим ријечима, Удружење пензионера Републике Српске је, уз помоћ невладиног сектора, омогућило отварање неколико Центара за здраво старење у Српској.

Он је оцијенио да се много може урадити и у сарадњи са школама, да се у спортским дворанама омогући и рекреација за пензионере.

Ракуљ је изразио наду да ће доћи до повећања пензија, наводећи да су владе Републике Српске и Федерације БиХ почеле да сарађују, као и да је одлука о повећању усаглашена на свим нивоима.

Предсједник Удружења пензионера Шамац Љубомир Чордашевић рекао је да ће у просторијама Центра за здраво старење пензионери моћи да се друже и биће им омогућена стручна помоћ из Дома здравља, Центра за социјални рад и других удружења.

Он је навео да те просторије нису саниране од поплаве, те да локално Удружење пензионера очекује да, према пројекту којим је аплицирало добије за то 6.000 КМ.

Последње ажурирано среда, 15 март 2017 15:39

Додатне опције