Почетна Vijesti - aktuelnosti Formiraju „Centar za zdravo starenje“

Formiraju „Centar za zdravo starenje“

Štampa

Na Skupštini Udruženja penzionera Šamac, kojoj je prisustvovao predsjednik republičkog udruženja Rade Rakulј, razgovarano je o formiranju Centra za zdravo starenje, koji bi bio u okviru lokalnog kluba penzionera, a za sanaciju prostorije očekuje se 6.000 KM za projekat u kojem učestvuju, a učestvovanje u projektu omogućila im je lokalna zajednica.

Rakulј je istakao da je cilј stvaranje bolјih uslova za život penzionera.


On je naveo da je smrtnost penzionera u Republici Srpskoj veća nego u zemlјama okruženja i da treba više raditi na zdravstvenoj zaštiti ove populacije, kao i na organizovanoj rekreaciji i finansijskoj pomoći.

 


Prema njegovim riječima, Udruženje penzionera Republike Srpske je, uz pomoć nevladinog sektora, omogućilo otvaranje nekoliko Centara za zdravo starenje u Srpskoj.

On je ocijenio da se mnogo može uraditi i u saradnji sa školama, da se u sportskim dvoranama omogući i rekreacija za penzionere.


Rakulј je izrazio nadu da će doći do povećanja penzija, navodeći da su vlade Republike Srpske i Federacije BiH počele da sarađuju, kao i da je odluka o povećanju usaglašena na svim nivoima.

Predsjednik Udruženja penzionera Šamac Ljubomir Čordašević rekao je da će u prostorijama Centra za zdravo starenje penzioneri moći da se druže i biće im omogućena stručna pomoć iz Doma zdravlјa, Centra za socijalni rad i drugih udruženja.


On je naveo da te prostorije nisu sanirane od poplave, te da lokalno Udruženje penzionera očekuje da, prema projektu kojim je apliciralo dobije za to 6.000 KM.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano sreda, 15 mart 2017 15:39  

Dodatne opcije