Почетна Вијести - актуелности Рјешавање проблема напуштених животиња

Рјешавање проблема напуштених животиња

Штампа

Јавно Комунално предузеће (ЈП) „Комунално Брчко“ сектор за збрињавање напуштених животиња из Брчког је 16. и 17. марта 2017. године у Шамцу реализовао уклањање паса луталица са јавних површина.

У реализацији ове активности учествовали су и припадници Цивилне заштите општине Шамац и ветеринарски инспектор.

„Укупно је уклоњено 19 паса, а ова активност наставиће се и у наредном периоду“ - каже шеф одсјека Цивилне заштите Шамац Боро Богдановић.

Богдановић је апеловао на грађане да своје кућне љубимце држе затворене у простору који је за то предвиђен, а не да их затичу на школским игралиштима, испред школа, у парковима и осталим јавним површинама.
Према његовим ријечима, у наредном периоду водиће се активности на трајном рјешавању овог проблема, а то је отварање азила на подручју општине Шамац.

„Надамо се учешћу и помоћи невладиних организација и донатора“ – наводи Богдановић.

Комплетна активност која је усмјерена на рјешавање проблема са напуштеним животињама подржана је од стране Начелника општине и његовог Кабинета.

Последње ажурирано петак, 17 март 2017 12:06

Додатне опције