Почетна Vijesti - aktuelnosti Rješavanje problema napuštenih životinja

Rješavanje problema napuštenih životinja

Štampa

Javno Komunalno preduzeće (JP) „Komunalno Brčko“ sektor za zbrinjavanje napuštenih životinja iz Brčkog je 16. i 17. marta 2017. godine u Šamcu realizovao uklanjanje pasa lutalica sa javnih površina.

U realizaciji ove aktivnosti učestvovali su i pripadnici Civilne zaštite opštine Šamac i veterinarski inspektor.

„Ukupno je uklonjeno 19 pasa, a ova aktivnost nastaviće se i u narednom periodu“ - kaže šef odsjeka Civilne zaštite Šamac Boro Bogdanović.

Bogdanović je apelovao na građane da svoje kućne lјubimce drže zatvorene u prostoru koji je za to predviđen, a ne da ih zatiču na školskim igralištima, ispred škola, u parkovima i ostalim javnim površinama.
Prema njegovim riječima, u narednom periodu vodiće se aktivnosti na trajnom rješavanju ovog problema, a to je otvaranje azila na području opštine Šamac.

„Nadamo se učešću i pomoći nevladinih organizacija i donatora“ – navodi Bogdanović.

Kompletna aktivnost koja je usmjerena na rješavanje problema sa napuštenim životinjama podržana je od strane Načelnika opštine i njegovog Kabineta.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano petak, 17 mart 2017 12:06