Почетна Вијести - актуелности Одржана Скупштина Црвеног крста Шамац

Одржана Скупштина Црвеног крста Шамац

Штампа

У Шамцу је одржана Скупштина Црвеног крста, на којој је усвојен извјештај о раду и програм рада за 2017. годину, а сједници је присуствовао генерални секретар Црвеног крста Републике Српске Ђоко Михајловић.

Михајловић је након сједнице рекао да је ово једна од бољих организација Црвеног крста у Републици Српској, те изразио задовољство што су и данас у Скупштини људи који су ту од оснивања ове организације, што је знак да ова породица хуманиста остаје увијек заједно.

Ово је потврда да онај ко уђе једном у Црвени крст никада из њега не изађе, јер уводи и чланове своје породице. Бити у Црвеном крсту значи дати дио нечега од себе да би другима олакшали патње. Постоје људи који не могу сами да опстану без оваквих организација и без појединаца у њој, истакао је Михајловић.

Говорећи о активностима Црвеног крста Шамац, он је истакао и способност ове организације која је за вријеме поплава 2014. године успјела да привуче много донатора.

Предсједник Скупштине Црвеног крста Шамац Озрен Станимировић изразио је задовољство што је ова организација остварила све планове за прошлу годину и више од тога, али и наду да ће тако и наставити.

Подмладили смо се волонтерима који су добро организовани, а са швајцарским Црвеним крстом и општином обезбиједили смо и уредили простор за састанке, активности и дружења, додао је Станимировић.

Последње ажурирано петак, 17 март 2017 15:02

Додатне опције