Почетна Vijesti - aktuelnosti Održana Skupština Crvenog krsta Šamac

Održana Skupština Crvenog krsta Šamac

Štampa

U Šamcu je održana Skupština Crvenog krsta, na kojoj je usvojen izvještaj o radu i program rada za 2017. godinu, a sjednici je prisustvovao generalni sekretar Crvenog krsta Republike Srpske Đoko Mihajlović.

Mihajlović je nakon sjednice rekao da je ovo jedna od bolјih organizacija Crvenog krsta u Republici Srpskoj, te izrazio zadovolјstvo što su i danas u Skupštini lјudi koji su tu od osnivanja ove organizacije, što je znak da ova porodica humanista ostaje uvijek zajedno.


Ovo je potvrda da onaj ko uđe jednom u Crveni krst nikada iz njega ne izađe, jer uvodi i članove svoje porodice. Biti u Crvenom krstu znači dati dio nečega od sebe da bi drugima olakšali patnje. Postoje lјudi koji ne mogu sami da opstanu bez ovakvih organizacija i bez pojedinaca u njoj, istakao je Mihajlović.


Govoreći o aktivnostima Crvenog krsta Šamac, on je istakao i sposobnost ove organizacije koja je za vrijeme poplava 2014. godine uspjela da privuče mnogo donatora.


Predsjednik Skupštine Crvenog krsta Šamac Ozren Stanimirović izrazio je zadovolјstvo što je ova organizacija ostvarila sve planove za prošlu godinu i više od toga, ali i nadu da će tako i nastaviti.


Podmladili smo se volonterima koji su dobro organizovani, a sa švajcarskim Crvenim krstom i opštinom obezbijedili smo i uredili prostor za sastanke, aktivnosti i druženja, dodao je Stanimirović.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano petak, 17 mart 2017 15:02  

Dodatne opcije