Za lјepši Šamac

Štampa

Na inicijativu načelnika opštine Đorđa Milićevića, Odjelјenje za prostorno uređenje i stambeno komunalne poslove pokrenulo je danas prolјećne aktivnosti na uređenju grada, pod motom „Za lјepši Šamac“.


Akciji su se pridružili  učenici Osnovne i Srednje škole, radnici opštinske uprave na čelu sa načelnikom i Kabinetom načelnika, radnici Javnih preduzeća, Civilna zaštita i građani.


Aktivnosti će trajati do 14. aprila, a u tom periodu biće usmjerene na hortikulturno uređenje grada, uređenje kružnog toka, ulaza kod Ušća Bosne a.d. i ulaza kod „Toplane“, uklanjanje šiblјa i niskog rastinja na zaraslim javnim površinama i parcelama u vlasništvu Opštine, prikuplјanje komunalnog otpada sa javnih površina, uklanjanje ostataka od plakata i oglasa sa stubova javne rasvjete i stabala, postavlјanje novih klupa, zamjena dotrajalih dijelova na postojećim klupama i farbanje, obrezivanje drveća, farbanje betonskih saksija, pranje ulica i drugо.

Načelnik opštine Đorđe Milićević izrazio je zadovolјstvo odzivom na akciju koja simbolično počinje u 5 do 12.


„Akcija podrazumijeva niz aktivnosti koje će se provoditi na uređenju i čišćenju grada Šamca do 14. aprila. To  podrazumijeva uklјučivanje svih onih koji su se danas masovno odazvali, a u narednih mjesec dana biće čišćenje svih ulica, postavlјanje novih kanti za otpatke, raskrčivanje međa, pošumlјavanje, hortikulturno uređenje grada- kaže Milićević.


On je dodao da je cilј  da ovaj grad  bude lјepši i uređeniji nego do sada, jer su to aktivnosti koje se trebaju u kontinuitetu obavlјati.


„Ovih mjesec dana, a prema planu, sva građevinska operativa biće uklјučena. Želim da istaknem da ćemo kroz ovu aktivnost spojiti ulicu „Cara Dušana“ sa naselјem Nemanjića, nasipanjem i  čišćenjem tog cijelog prostora. Danas simbolično mi dajemo doprinos akciji i zahvalјujem se svima na odzivu- naglašava Milićević.


Načelnica Odjelјenja za prostorno uređenje i stambeno komunalne poslove Vedrana Mihalјčić ističe da danas imaju raspoređene timove u svim dijelovima grada skoncentrisani na Vidovdanskom trgu, Kružnom toku i na ulazu kod „Ušća Bosne“.


„Planiramo sve da završimo do 15. aprila, Dana opštine. Za početak akcije uklјučen je veliki broj građana, a za dalјe su angažovani operativci koji će izvoditi radove na prostoru kompletnog grada. Danas smo simbolično došli da svi damo doprinos svom gradu- kaže Mihalјčićka.


Ona je apelovala na građane da se uklјuče u akciju, i ukoliko imaju prijedloge za lјepši Šamac da se jave svakim radnim danom na broj telefona: 065/471-484.


 

 

 

 

 

 

 

Svеtlаnа Pаvlоvić, dipl. žurnаlistа

Poslednje ažurirano ponedeljak, 20 mart 2017 09:31  

Dodatne opcije