Почетна Вијести - актуелности Рад на изради Стратегије информисања јавности о улози Цивилне заштите у локалним заједницама

Штампа

Представнице Удружења грађана „Будућност“ Модрича одржале су протеклог викенда тродневну радионицу са представницима/ама институција из општина Домаљевац-Шамац, Вукосавље и Шамац на којој се радило на изради „Стратегије информисања јавности и подизања свијести грађана о улози и мјесту Цивилне заштите у локалним заједницама”.

Ова активност је организована у оквиру пројекта „Успостављањем одрживих модела сарадње и координације – до ефикаснијег система заштите и опоравка заједница погођених поплавама“ који се проводи у ове три општине.

Учесници радионице били су представници и представнице законодавне и извршне власти, образовања, здравства, као и медији из све три поменуте општине који су заједничким снагама указивали на пропусте, добре стране, али и могућности које су нам на располагању, како нам се катастрофалне поплаве из 2014. године више не би поновиле.

„Разговарали смо о добрим и лошим странама комуникације у односу грађани-институције-медији приликом поплава из 2014. године, а општи утисак свих учесника био је да је велики број дезинформација довео до панике и непромишљених потеза грађана, те да се на том сегменту мора пуно више радити. Оно што је закључено такође, јесте да се мора направити детаљан план, и именовати особе надлежне за давање изјава, како би се спријечиле ситуације из поменуте 2014. године. Сви учесници радионице дали су своје приједлоге и смјернице за израду Стратегије која ће се, након што буде завршена, наћи пред одборницима на сједницама скупштина све три општине, учеснице поменутог пројекта“, рекла је директорица УГ „Будућност“ Гордана Видовић.

Пројекат је подржала Европска унија.

Последње ажурирано понедељак, 20 март 2017 10:06

Додатне опције