Почетна Вијести - актуелности LIR пројекат: јавни позив за реализацију нових инвестиција у БиХ у 2017. години

LIR пројекат: јавни позив за реализацију нових инвестиција у БиХ у 2017. години

Штампа

У оквиру пројекта „Локални интегрисани развој“ (LIR), расписан је јавни позив за исказивање интереса за подршком у реализацији нових инвестиција у Босни и Херцеговини, у 2017. години.

Пројекат LIR је трогодишња иницијатива (2016-2018.), коју примарно финансира Европска унија (EU), а проводи Развојни програм Уједињених нација у Босни и Херцеговини (UNDP BiH), у сарадњи са Министарством за људска права и избјеглице Босне и Херцеговине, Министарством развоја, подузетништва и обрта Федерације Босне и Херцеговине, Министарством управе и локалне самоуправе Републике Српске и два ентитетска савеза општина и градова.

Пројекат се имплементира у 21 партнерској јединици локалне самоуправе у БиХ: Бања Лука, Бијељина, Челинац, Добој, Фоча, Горажде, Градишка, Коњиц, Маглај, Модрича, Мостар, Нови Град, Оџак, Орашје, Приједор, Сребреник, Шамац, Тузла, Вареш, Жепче и Живинице.

Пројекат LIR има за циљ подизање животног стандарда и повећање социјалне кохезије у БиХ путем инклузивног одрживог социоекономског развоја.

У оквиру компоненте за економски опоравак, LIR пројекат ће директно подржати приватни сектор те потенцијалне инвеститоре како би се повећала цјелокупна економска активност у локалним заједницама, осигурао економски раст кроз продуктивније ланце вриједности, те створила нова радна мјеста и приходи.

Такођер, пројектом се  предвиђа помоћ и за дугорочно незапослене и социјално искључене категорија становништва, а посебно повратнике, интерно расељене и дуготрајно незапослене особе.
Овај позив за исказивање интереса ће омогућити инвеститорима који су заинтересовани за улагања у производни сектор у БиХ, да заједно са пројектом LIR, осигурају реализацију нових инвестиција које ће утицати на економски раст и креирање нових радних мјеста и прихода.

Корисник средстава по основу овог позива може бити привредно друштво (MSP) регистровано у БиХ, које је директно или индиректно зависно друштво инвеститора тј. домаћег или страног физичког или правног субјекта.

Инвеститори могу бити правна или физичка лица.

У оквиру овог јавног позива, пројекат LIR ће подржати шест (6) нових инвестиционих пројеката у производном сектору у Босни и Херцеговини, од којих ће минимално четири (4) пројекта бити одабрана у партнерским јединицама локалне самоуправе.

Предност при одабиру имат ће пројекти који су усмјерени ка већој финализацији производа, који су извозно оријентирани те планирају стварање одрживих и квалитетних радних мјеста.

Крајњи рок за подношење пријава је понедјељак, 14. април 2017. године до 17:00 сати.

Пријаве морају бити достављене у затвореној коверти препорученом поштом, курирском поштом или лично (потписана и датирана потврда ће бити додијељена лицу које лично достави пријаву) на сљедећу адресу: Развојни програм Уједињених нација (UNDP), Пројекат „Локални интегрисани развој“, UN HOUSE, Змаја од Босне бб, 71 000 Сарајево.

Сва додатна питања у вези овог позива се могу доставити путем електронске поште, најкасније у року од 7 дана прије истека рока за подношење пријава, са јасно назначеним именом позива у предмету поруке, и то на сљедећу e-mail адресу: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели .

Сви одговори на питања која могу бити релевантни и за остале подносиоце пријава, редовно ће се објављивати на wеб страници UNDP BiH.

Извор:

**документи за пријаву