Почетна Вијести - актуелности Пријем поводом Свјетског дана Дауновог синдрома

Пријем поводом Свјетског дана Дауновог синдрома

Штампа

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић, предсједник Скупштине Николина Шкрбић и начелник Одјељења за друштвене дјелатности Слободан Стојић данас су, поводом Свјетског дана особа са Дауновим синдромом, организовали пријем за чланове Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама.

На пријему за четворо дјеце са Дауновим синдромом, њихове родитеље и учитељице са којима раде, Милићевић је рекао да је општина Шамац ове године по први пут издвојила средства из буџета за рад овог удружења.

Ријеч је о 4.000 КМ на годишњем нивоу. Договорили смо се да ова средства усмјеримо у рад са дјецом, која ће три пута седмично долазити у Центар за социјални рад, гдје ће радити са стручњацима, рекао је Милићевић.

Он је изразио наду да ће наредне године за рад овог удружења бити издвојено више средстава.

О овој дјеци, која захтијевају пажњу, треба да бринемо током цијеле године, а не само да их се сјетимо 21. марта, рекао је Милићевић.

Предсједник Удружења Станислав Миловановић рекао је да је веома важно да се локална заједница укључила у обиљежавање Свјетског дана особа са Дауновим синдромом.

До сада смо се борили са недаћама, јер није било средстава, али ове године је другачије. Са средствима која смо добили урадићемо доста тога за дјецу са Дауновим синдромом и за осталу дјецу са сметњама у развоју, каже Миловановић.

Он је додао да је са начелником општине договорено да се додатна средства обезбиједе путем пројеката како би били ангажовани стручњаци који ће свакодневно радити са дјецом ометеном у развоју.

Најпотребнији су нам логопед и дефектолог, којих нема у Шамцу, па дјецу водимо у друге градове, рекао је Миловановић.

На данашњем пријему, Милићевић је подијелио по 100 КМ за четворо дјеце са Дауновим синдромом.

Последње ажурирано уторак, 21 март 2017 15:39

Додатне опције