Почетна Вијести - актуелности Одржана шеста редовна сједница Скупштине (ВИДЕО)

Одржана шеста редовна сједница Скупштине (ВИДЕО)

Штампа

На шестој редовној сједници Скупштине општине Шамац одборници су разматрали и усвојили 13 тачака дневног реда.

Своје активно учешће на Скупштини дали су одборници позиције и опозиције и тако донијели заједничке одлуке значајне за живот и рад ове локалне заједнице.

Након химне, предсједник Скупштине, Николина Шкрбић је позвала одборнике да приступе гласању о приједлогу рјешења којим се утврђује престанак мандата одборника Ђуре Ивановића, а потом о рјешењу о верификацији следећем квалификационом кандидату са листе Хрватске коалиције ХДЗ БиХ 1990 Хрвоју Шимовићу.

На исти начин одборници су приступили гласању о приједлогу рјешења којим се утврђује престанак мандата одборника Предрага Недића, а потом рјешењу о верификацији следећем квалификационом кандидату са листе Народног демократског покрета Ђорђи Кертићу, а након тога су оба одборника положили заклетву.
Одборници су на истој сједници дали подршку информацији Начелника општине између двије редовне сједнице Скупштине, као и приједлог одлуке Комисије за награде и признања о додјели награда и признања за 2016. годину које ће бити уручене за Дан општине, 15. априла.

Априлска награда од по 500 КМ биће додијељена Удружењу дјеце са посебним потребама Шамац, за дјела која заслужују опште признање и поштовање у општини, те Црквеној општини Лугови за изузетан допринос у хуманитарним добротворнм акцијама.

Повеља, највише општинско признање биће уручена Амбасади Јапана у БиХ за исзузетне заслуге и допринос развоју општине.

Плакете ће бити уручене Милану Пурићу из Обудовца за заслуге и резултате који доприносе остварењу привредног развоја општине Шамац, Општој болници Св. Апостол Лука Добој за вишедеценијску сарадњу и разумијевање према пацијентима општине Шамац и ЈЗУ Дом здравља Шамац, Империји д.о.о. Писари за допринос у хуманитарним и добротворним акцијама, као и испољавању солидарности на овом подручју.

Похвале ће добити Сатирично позориште „Бибац“ за допринос у развоју културе на овом подручју, Општинска организација Црвеног крста Шамац за допринос у хуманитарним и добротворним акцијама, Клубу борилачких спортова „Shotokan“ Шамац за постигнуте резултате на такмичењима у 2016. години и допринос у развоју спорта на овом подручју, мр Стојану Маринковићу предсједнику Удружења пољопривредних произвођача Републике Српске за допринос у очувању и развоју пољопривреде и села на територији општине Шамац, Браћи Павловић д.о.о. Обудовац за резултате који доприносе остварењу привредног развоја општине и допринос у хуманитарним и добротворним акцијама.

Подршку одборника на шестој редовној сједници добила је информација о раду Општинске борачке организације Шамац за 2016. годину са Програмом рада за 2017. годину, извјештај о раду Начелника општине и Општинске управе за 2016. годину, приједлог Програма и календара културних активности у 2017. години, те извјештај о раду Правобранилаштва РС сједиште замјеника у Добоју за 2016. годину.

Последње ажурирано понедељак, 03 април 2017 18:14

Додатне опције