Почетна Вијести - актуелности Са сједнице Скупштине општине (ВИДЕО)

Са сједнице Скупштине општине (ВИДЕО)

Штампа

Након сједнице Скупштине предсједник Скупштине Николина Шкрбић је изјавила за медије да су одборници на сједници Скупштине, а на приједлог Комисије за награде и признања  донијели одлуку о додјели општинских признања која ће бити уручена 15. априла.

„Највеће општинско признање на свечаној сједници Скупштине, 15. априла биће додијељено Амбасади Јапана у БиХ за несебичан допринос, првенствено финасијски у процесу деминирања“ – каже Шкрбићева.

Начелник општине Ђорђе Милићевић истакао је данас задовољство што је већина тачака дневног реда  добила више подршке него што је скупштинска већина.
„Прихватили смо информацију Правобранилаштва РС са аспекта предмета у којима је општина Шамац тужена или у својству тужиоца. Само за предмете из 2015. и 2016. године правоснажних судских пресуда у износу од око 500.000 КМ што је огроман терет на овако финансијско стање општине“ – каже Милићевић.
Он је додао да има још једна пресуда од НБС групе која још није правоснажна, те ће се трудити да је побију на другостепеном суду, а она износи 1.300.000 КМ.

„То је озбиљан терет са којима се општина у наредном периоду мора суочавати“ – наглашава Милићевић.

Милићевић подсјећа да се битка за финансијску консолидацију општине наставља и у 2017. години, те истиче да је само у овој години 1.700.000 КМ које иде на отплату кредита.

„Кабинет начелника је предузео кораке у том смислу, а кључно је да реструктуирамо постојећи дуг, поготово који се тиче емисије обвезница и с тим у вези успоставили смо и  комуникацији са Инвестиционом Развојном банком“ – каже Милићевић.

Милићевић каже да су задњих мјесец дана обишли 15 најзначајнијих привредника и са њима разговарали како им могу помоћи.

„Општина само у овом тренутку има формиран Савјет за привреду, ради водич за привлачење инвеститора и снима све потенцијалне локације за инвеститоре. Помажемо  нашим привредницима на начин да ћемо и њихове просторе који су приватизовали, неуспјешно нажалост, понудити неком ко би евентуално дошао овдје- каже Милићевић додајући ради се и у току је израда Правилника о подстицају за запошљавање.

Милићевић истиче да су средства предвиђена Правилником за ову годину скромна, а за та средства ће првенствено моћи аплицирати привредници који раде и обитавају на овом подручју.

„Желим да пошаљем јасну поруку да без људи који су овдје и који раде ова општина неће моћи ићи напријед. Пуна  подршка мене и мог менаџмента, у том контексту обилазимо све привреднике и разговарамо на који начин можемо помоћи да задрже овај број радника- каже Милићевић.

Предсједник Клуба одборника СНСД Предраг Маринковић истиче да су без обзира што је клуб СНСД прешао у опозицију свјесни привредног и економског стања на овом подручју, те истиче чињеницу да све више грађана одлази.

„Били би сретни да одлазе само из ове општине, такво стање је у цијелој РС и БиХ и зато сам позвао да се уозбиљимо да заједно уложимо енергију, знање и функције које обављамо и стварамо позитивнију климу како би што већи број грађана задржали на овом подручју- каже Маринковић.

На сједници Скупштине су разријешени дужности директори ЈПУ „Радост“ и ЈУ Туристичка организација“, ЈУ „Центар за социјални рад“ именовани вршиоци дужности, те именован одређен број представнике локалне заједнице у школске одборе у школама на подручју шамачке општине.

Директор ЈУ „Центар за социјални рад“ поднио је оставку на мјесто директора због наставка каријере стручног радника као дипломирани специјални педагог.

Последње ажурирано понедељак, 03 април 2017 18:24

Додатне опције