Почетна Вијести - актуелности Из Буџета 70.000 КМ за одржавање путева

Из Буџета 70.000 КМ за одржавање путева

Штампа

Према усвојеном програму о одржавању путева на шамачком подручју за ову годину буџетом општине предвиђено је 70.000 КМ.

Начелник Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове Ведрана Михаљчић каже да је у склопу тог програма предвиђено насипање макадамских путева, крпљење ударних рупа на њима, као и на локалним путевима који су асфалтирани.

За насипање макадамских путева и гредерисање путева издвојено је 50.000 КМ, а за крпљење ударних рупа 20.000 КМ, каже Михаљчићева.
Она је додала да је предвиђена санација улице у насељу Дуга, гдје су средства у једнаким износима дали грађани Дуге и општина.

Изабран је извођач радова, али се чекају повољни временски услови како би се радови могли обављати.

Михаљчићева је подсјетила да је у овој години предвиђено асфалтирање путног правца Пелагићево-Обудовац два у износу од 177.000 КМ, а 80 одсто средстава обезбијеђено је IFAD програмом, док ће преосталих 20 одсто суфинансирати општина Шамац.

Последње ажурирано среда, 29 март 2017 12:37

Додатне опције