Почетна Вијести - актуелности Почело чишћење приобаља Босне и Саве

Почело чишћење приобаља Босне и Саве

Штампа

У Шамцу је почело чишћење приобалног дијела ријека Босне и Саве у оквиру обиљежавања 15. априла - Дана општине, а на иницијативу Кабинета начелника општине Шамац.

Чишћење ће трајати мјесец дана, а спроводе га основци и средњошколци, волонтери Црвеног крста, Мјесна заједница Шамац, те Цивилна заштита уз помоћ Спортског риболовног друштва Шамац.

Шеф одсјека Цивилне заштите Боро Богдановић рекао је новинарима да велику помоћ имају од Кабинета начелника општине Шамац и других предузећа.

Немарни грађани остављају смеће и крајње је вријеме да им станемо у крај и покажемо свима који нас посјете чиме Шамац располаже, а то су свакако и ријеке Сава и Босна, истакао је Богдановић.

Чишћење спроводе основци и средњошколци, волонтери Црвеног крста, Мјесна заједница Шамац, те Цивилна заштита уз помоћ Спортског риболовног друштва Шамац.

Богдановић је најавио и уређење бара Одмут и Тишина, гдје ће бити организоване сличне акције, уз постављање засада нових биљака.

Одсјек Цивилне заштите, у сарадњи са Кабинетом начелника, Комуналним предузећем и Ватрогасном јединицом, и даље ће се трудити да наш град буде љепши, додао је Богдановић.

Последње ажурирано понедељак, 03 април 2017 13:31

Додатне опције