Почетна Вијести - актуелности Почело обиљежавање минских поља

Почело обиљежавање минских поља

Штампа

У сарадњи са Центром за уклаљање мина, регионална канцеларија Брчко, а према плану за ову годину почела је активност обиљежавања, занављањa ознака које су пале.

Актвности се спроводе у осам мјесних заједница које су угрожене минама, Гребницама, Обудовцу, Баткуши, Браници, Средњој Слатини, Гајевима, Брвнику и Корници.

Представник регионалне канцеларије БХ Мака Брчко Ведран Петровић каже да Регионална канцеларија БХ Мака Брчко сваке године даје подршку овим активностима.
„Практично коордионатор за деминирање из Шамца Милан Благојевић и људи из Цивилне заштите сваке године обнављавају знакове који су нарушени или отуђени, оштећени и сл.
То је за велику похвалу. Ове године ћемо им омогућити 200 знакова хитног обиљежавања, тако да ће они бити размјештени тамо гдје се укаже потреба- каже Петровић.

Он је додао да би волио да овакав вид сарадње постоји и са другим општинама, али засада само општина Шамац ради овакве хумане ствари.

Петровић је апеловао на грађане да воде рачуна о знаковима хитног обиљежавања, јер свако уклањање знакова хитног обиљежавања практично угрожава живот цивила и других људи који се крећу уз ризичне површине.

Последње ажурирано петак, 07 април 2017 12:37

Додатне опције