Почетна Vijesti - aktuelnosti Počelo obilјežavanje minskih polјa

Počelo obilјežavanje minskih polјa

Štampa

U saradnji sa Centrom za uklalјanje mina, regionalna kancelarija Brčko, a prema planu za ovu godinu počela je aktivnost obilјežavanja, zanavlјanja oznaka koje su pale.

Aktvnosti se sprovode u osam mjesnih zajednica koje su ugrožene minama, Grebnicama, Obudovcu, Batkuši, Branici, Srednjoj Slatini, Gajevima, Brvniku i Kornici.

Predstavnik regionalne kancelarije BH Maka Brčko Vedran Petrović kaže da Regionalna kancelarija BH Maka Brčko svake godine daje podršku ovim aktivnostima.
„Praktično koordionator za deminiranje iz Šamca Milan Blagojević i lјudi iz Civilne zaštite svake godine obnavlјavaju znakove koji su narušeni ili otuđeni, oštećeni i sl. To je za veliku pohvalu. Ove godine ćemo im omogućiti 200 znakova hitnog obilјežavanja, tako da će oni biti razmješteni tamo gdje se ukaže potreba- kaže Petrović.

On je dodao da bi volio da ovakav vid saradnje postoji i sa drugim opštinama, ali zasada samo opština Šamac radi ovakve humane stvari.

Petrović je apelovao na građane da vode računa o znakovima hitnog obilјežavanja, jer svako uklanjanje znakova hitnog obilјežavanja praktično ugrožava život civila i drugih lјudi koji se kreću uz rizične površine.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano petak, 07 april 2017 12:37