Почетна Вијести - актуелности Деминерска сезона почела у Обудовцу

Деминерска сезона почела у Обудовцу

Штампа

Деминерску сезону на шамачком подручју отворила је Републичка управа Цивилне заштите, а деминирање се врши у Обудовцу на површини од 17.000 метара квадратних.

Вођа машинског тима за деминирање Републичке управе Цивилне заштите Драгослав Берић каже да ће, завршетком ових активности, бити комплетирана једна цјелина која ће бити деминирана, а користиће локалном становништву као обрадиво земљиште и за експлоатацију шума.

Ово је уједно и прилазни пут ка њивама које се налазе преко пута. Сада вршимо механичку машинску припрему, послије тога ће бити укључени деминери и по могућности пси трагачи да нам помогну, каже Берић и додаје да ће активности бити завршене за мјесец дана јер радове отежавају влажност земљишта и густа вегетација на терену.

Координатор Цивилне заштите општине Шамац Милан Благојевић истиче да је листу приоритета за деминирање за ову годину усвојио БХ мак, те да на подручју Обудовца имају још три локације за деминирање укупне површине 300.000 метара квадратних.

Деминирање у Обудовцу на површини од 17.000 метара квадратних финансира Влада Републике Српске, а општина Шамац издвојила је средства за подршку и смјештај деминера Републичке управе цивилне заштите, каже Благојевић.

Према његовим ријечима, на шамачком подручју остало је да буде деминирано 1.150.000 метара квадратних, а све је обухваћено пројектима деминирања.

Последње ажурирано петак, 07 април 2017 14:25

Додатне опције