Почетна Вијести - актуелности Књижевно вече посвећено Дану општине

Књижевно вече посвећено Дану општине

Штампа

У оквиру обиљежавања Дана општине који се обиљежава 15. априла одржана је једна од првих манифестација, књижевно вече на којој су се поред пјесника из Шамца, Брчког, Модриче, Доњег Жабара, Бијељине представили и гости пјесници Зорка Чордашевић из Франкфурта и Јовица Николић из Лапова Шумадија.

Књижевно вече је одржано у хотелу „Плажа“ у организацији Књижевног клуба „Савовање“.

Предсједник КК Савовање Илија Павловић истакао је да је вече одржано по плану клуба сваке године уприличе програм за обиљежавање Дана општине.
Он је истакао да поред одржавања манифестација ове године у припреми је да издају двије књиг
е Анђелке Митровић и његова књига под називом „Храм рођења Пресвете Богородице“ у Обудовцу.

Начелник општине Ђорђе Милићевић каже да је вечерас овде не само као начелник него као неко ко жели да гради партнерски однос и жели да помогне.

„У времену у којем живимо треба да покушамо у културном дијелу учинити одређени искорак. У свакој другој области биће то тешко, али сам сигуран да ће у овој области то бити лакше због вас који сте увијек ту- каже Милићевић.

Он је додао да не обећава превелике кораке, али са скромним буџетом један дио припада „Савовању“ не само ове, него и у свим наредним годинама.

Милићевић каже да жели коректну сарадњу, те ће је имати од Општинске управе због свих чланова, посебно младих којих има много у овом клубу.

На књижевној вечери у Шамцу пјесници су се представили публици својим пјесмама и дружили се.

Књижевној вечери су поред пјесника присуствовали предсједник и подпредсједник Скупштине Николина Шкрбић и Јово Недић, Начелник службе за друштвене дјелатности Слободан Стојић, те бројни грађани и гости.

Последње ажурирано понедељак, 10 април 2017 07:36

Додатне опције