Почетна Vijesti - aktuelnosti Književno veče posvećeno Danu opštine

Književno veče posvećeno Danu opštine

Štampa

U okviru obilјežavanja Dana opštine koji se obilјežava 15. aprila održana je jedna od prvih manifestacija, književno veče na kojoj su se pored pjesnika iz Šamca, Brčkog, Modriče, Donjeg Žabara, Bijelјine predstavili i gosti pjesnici Zorka Čordašević iz Frankfurta i Jovica Nikolić iz Lapova Šumadija.

Književno veče je održano u hotelu „Plaža“ u organizaciji Književnog kluba „Savovanje“.

Predsjednik KK Savovanje Ilija Pavlović istakao je da je veče održano po planu kluba svake godine upriliče program za obilјežavanje Dana opštine.
On je istakao da pored održavanja manifestacija ove godine u pripremi je da izdaju dvije knjig
e Anđelke Mitrović i njegova knjiga pod nazivom „Hram rođenja Presvete Bogorodice“ u Obudovcu.

Načelnik opštine Đorđe Milićević kaže da je večeras ovde ne samo kao načelnik nego kao neko ko želi da gradi partnerski odnos i želi da pomogne.

„U vremenu u kojem živimo treba da pokušamo u kulturnom dijelu učiniti određeni iskorak. U svakoj drugoj oblasti biće to teško, ali sam siguran da će u ovoj oblasti to biti lakše zbog vas koji ste uvijek tu- kaže Milićević.

On je dodao da ne obećava prevelike korake, ali sa skromnim buetom jedan dio pripada „Savovanju“ ne samo ove, nego i u svim narednim godinama.

Milićević kaže da želi korektnu saradnju, te će je imati od Opštinske uprave zbog svih članova, posebno mladih kojih ima mnogo u ovom klubu.

Na književnoj večeri u Šamcu pjesnici su se predstavili publici svojim pjesmama i družili se.

Književnoj večeri su pored pjesnika prisustvovali predsjednik i podpredsjednik Skupštine Nikolina Škrbić i Jovo Nedić, Načelnik službe za društvene djelatnosti Slobodan Stojić, te brojni građani i gosti.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano ponedeljak, 10 april 2017 07:36