Почетна Вијести - актуелности Отворена Васкршња изложба

Отворена Васкршња изложба

Штампа

У холу Основне школе у Шамцу постављена је 13. традиционална изложба васкршњих јаја коју су осмислили ученици од првог до петог разреда са својим наставницима.

Васкршња изложба, на којој учествује више од 200 ученика, биће отворена до 18. априла.

Директор Основне школе Шамац Слободан Челиковић рекао је да свако одјељење од првог до петог разреда има своју корпу са васкршњим јајима која су рађена различитим техникама.

За украшавање јаја дјеца су користила оно што се иначе користи на часовима ликовне културе - темпере, лакове, разни материјал који се лијепи, прецизирао је Челиковић.

Наставник разредне наставе Винко Којић истиче да традиционално поводом Васкрса дјеца дају допринос својим креативним радом, а овом изложбом желе да изразе радост надолазећих празника.

Симболика Васкрса је шарање јаја у којем су дјеца дала свој допринос српској традицији, каже Којић.

Којић истиче да сваке године свако одјељење осмисли нешто ново, а изложена је и једна корпица са васкршњим јајима која су обојили дефектолог и дјеца са сметњама у развоју.

Последње ажурирано понедељак, 10 април 2017 08:25

Додатне опције