Почетна Вијести - актуелности Српско црквено пјевачко друштво „Србадија“ гостује у Шамцу

Српско црквено пјевачко друштво „Србадија“ гостује у Шамцу

Штампа

У поводу обиљежавања 15. априла Дана општине Шамац у кино дворани у Шамцу у сриједу са почетком у 19 часова, шамачкој публици ће се представити Српско црквено пјевачко друштво „Србадија“ из Бијељине.

Према ријечима начелника Службе за друштвене дјелатности Слободана Стојића музичка представа од стране „Србадије“ је уприличена сходно календару и програму културних активности за 2017 годину.

Српско црквено пјевачко друштво „Србадија“ основано је 1899. године.
После Другог светског рата друштво је угашено, а обновљено је 1992. године.На свјетској ранг листи хорова коју је формирала Interkultur Foundation – Musica Mundi, хор „Србадија заузима 17. мјесто у категорији традиционалне музике и 66. мјесто на укупној ранг лист (TOP 1000), и тиме представља најбоље рангирани хор из региона.

Репертоар Хора чине духовна и свјетовна дјела домаћих и свјетских композитора.

Од 2002. године хор је организатор годишњег међународног фестивала хорске музике Мајске музичке свечаности у Бијељини.
Улаз је бесплатан.

Последње ажурирано понедељак, 10 април 2017 17:23