Почетна Vijesti - aktuelnosti Srpsko crkveno pjevačko društvo „Srbadija“ gostuje u Šamcu

Srpsko crkveno pjevačko društvo „Srbadija“ gostuje u Šamcu

Štampa

U povodu obilјežavanja 15. aprila Dana opštine Šamac u kino dvorani u Šamcu u srijedu sa početkom u 19 časova, šamačkoj publici će se predstaviti Srpsko crkveno pjevačko društvo „Srbadija“ iz Bijelјine.

Prema riječima načelnika Službe za društvene djelatnosti Slobodana Stojića muzička predstava od strane „Srbadije“ je upriličena shodno kalendaru i programu kulturnih aktivnosti za 2017 godinu.

Srpsko crkveno pjevačko društvo „Srbadija“ osnovano je 1899. godine.
Posle Drugog svetskog rata društvo je ugašeno, a obnovlјeno je 1992. godine.

Na svjetskoj rang listi horova koju je formirala Interkultur Foundation – Musica Mundi, hor Srbadija zauzima 17. mjesto u kategoriji tradicionalne muzike i 66. mjesto na ukupnoj rang list (TOP 1000), i time predstavlјa najbolјe rangirani hor iz regiona.

Repertoar Hora čine duhovna i svjetovna djela domaćih i svjetskih kompozitora.

Od 2002. godine hor je organizator godišnjeg međunarodnog festivala horske muzike Majske muzičke svečanosti u Bijelјini.

Ulaz je besplatan.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista