Прослављена крсна слава Митровдан

Владика зворничко-тузлански Фотије је у Храму Светог Великомученика Димитрија у Шамцу служио Свету архијеријску литургију поводом крсне славе храма, општине и Борачке организације.

Након литургије положени су вијенци на тргу испред централног споменика палим борцима и цивилним жтвама одбрамбено отаџбинског рата.

Вијенце су положили представници општине, Скупштине, Борачке организације и Основног суда у Модричи и Одјељења у Шамцу.

Послије резања славског колача, владика Фотије је рекао да је Свети Димитрије заштитник Храма, општине и свих православних хришћана и да се треба угледати на његово житије и да људи буду непоколебиви у православној вјери.

„За нас мученике је обавеза да се угледамо на њихово житије, да будемо непоколебиви у православној вјери, да будемо углед људима у моралу, етици добром животу, да будемо спремни носити бремена једни другима и добар примјер своме народу у сваком смислу. Великомученик Димитрије треба да нам свима буде примјер о исповиједању вјере и примјер у мисији цркве да се учи из његовог житија“, истакао је владика Фотије.

Предсједник Борачке организације Шамац Лазар Благојевић рекао је заједничким обиљежавањем крсне славе са општином и црквом у Шамцу желе да покажу да су јединствени.

„Ово је и прилика да се сјетимо свих погинулих бораца који су у протеклом рату дали животе да би српски народ на овом простору могао слободно да исповиједа вјеру и слави крсну славу“, рекао је Благојевић.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић рекао је да претходних годину дана није било нимало лагано, али да је општински менаџмент успио да финансијски консолидује општину Шамац, те да су кренуле прве озбиљније инвестиције.

„Очекујем до сљедеће крсне славе да то буде још више и боље. Свети Великомученик Димитрије је град и општину штитио у протеклом периоду. Желим да вјерујем да ће тако бити и у временима која долазе“, рекао је Милићевић.