Почетна Вијести - актуелности Обиљежене 72 године од ослобођења Шамца

Обиљежене 72 године од ослобођења Шамца

Штампа

У организацији СУБНОР-а и општине Шамац у Шамцу је обиљежена 72 година од ослобођења у Другом свјетском рату, у коме је живот изгубило укупно 600 лица од чега 187 бораца.

Вијенци су положени на Спомен-костурницу жртвама НОР-а и Споменик погинулим борцима од 1992. до 1995. године.

Члан СУБНОР-а и потомак Драгомир Недић рекао је да се тековине не смију заборавити.

Жао ми је што се данашњи млади слабо укључују у овакве манифестације. Треба уложити труд да привучемо младе, рекао је Недић и навео да су му у Другом свјетском рату погинули отац и четири стрица.

Начелник општине Ђорђе Милићевић истакао је да су прије 72 године Посавски борци су заједно са сремским јединицама ослободили град Шамац учешћем свих народа и народности који су тада живјели у Шамцу.

„Данас одајемо пошту борцима и цивилним жртвама рата шаљући јасну поруку да је антифашистичка идеја дубоко укорјењена у српском народу и вјерујем и свим другим народима који живе на подручју РС и БиХ“ - каже Милићевић.

Он додаје да данас иде заједничка порука свих присутних да се такав злочин више никада не понови, те да цијене и поштују слободарску традицију свих народа који живи на овом подручју.

„Требамо извлачити поруке из отаџбинског и Другог свјестког рата. Суживот, заједничка слободарска идеја мора бити укорјењена, не само у српском народу, него и свим осталим народима који живе на подручју ове општине, и то је главна порука и аменет који остављамо генерацијама који треба да дођу иза нас“ - каже Милићевић.

Последње ажурирано среда, 12 април 2017 08:14

Додатне опције