Почетна Vijesti - aktuelnosti Obilјežene 72 godine od oslobođenja Šamca

Obilјežene 72 godine od oslobođenja Šamca

Štampa

U organizaciji SUBNOR-a i opštine Šamac u Šamcu je obilјežena 72 godina od oslobođenja u Drugom svjetskom ratu, u kome je život izgubilo ukupno 600 lica od čega 187 boraca.

Vijenci su položeni na Spomen-kosturnicu žrtvama NOR-a i Spomenik poginulim borcima od 1992. do 1995. godine.

Član SUBNOR-a i potomak Dragomir Nedić rekao je da se tekovine ne smiju zaboraviti.

Žao mi je što se današnji mladi slabo uklјučuju u ovakve manifestacije. Treba uložiti trud da privučemo mlade, rekao je Nedić i naveo da su mu u Drugom svjetskom ratu poginuli otac i četiri strica.

Načelnik opštine Đorđe Milićević istakao je da su prije 72 godine Posavski borci su zajedno sa sremskim jedinicama oslobodili grad Šamac učešćem svih naroda i narodnosti koji su tada živjeli u Šamcu.

„Danas odajemo poštu borcima i civilnim žrtvama rata šalјući jasnu poruku da je antifašistička ideja duboko ukorjenjena u srpskom narodu i vjerujem i svim drugim narodima koji žive na području RS i BiH“ - kaže Milićević.

On dodaje da danas ide zajednička poruka svih prisutnih da se takav zločin više nikada ne ponovi, te da cijene i poštuju slobodarsku tradiciju svih naroda koji živi na ovom području.

„Trebamo izvlačiti poruke iz otadžbinskog i Drugog svjestkog rata. Suživot, zajednička slobodarska ideja mora biti ukorjenjena, ne samo u srpskom narodu, nego i svim ostalim narodima koji žive na području ove opštine, i to je glavna poruka i amenet koji ostavlјamo generacijama koji treba da dođu iza nas“ - kaže Milićević.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano sreda, 12 april 2017 08:14