Цивилној заштити у Шамцу донирана опрема вриједна око 35.000 КМ

Општинска организација Црвеног крста Шамац донирала је данас општинској Цивилној заштити опрему у вриједности око 35.000 КМ у оквиру пројекта „Управљање катастрофама на нивоу мјесних заједница“.
Од укупне вриједности опреме, општина Шамац издвојила је 20 одсто средстава, а остатак је општински Црвени крст обезбиједио кроз партнерством са швајцарским Црвеним крстом.

Александар Панић службеник за дјеловање у несрећама из Црвеног крста Шамац рекао је да су донирани чамци, мотори за чамце, ралице за снијег, напртњаче за гашење пожара.
Он је додао да је опрема донирана након процјене угрожености капацитета шест мјесних заједница на подручју општине - Засавица, Гребнице, Турсиновац, Доња Црквина, Писари и дио мјесне заједнице Шамац-Јасеник.

„Идентификовали смо главне проблеме које су нам изнијели повјереници у мјесним заједницама, а то су поплаве, сњежни наноси, пољски пожари и обезбиједили опрему која ће им помоћи да реагују у таквим ситуацијама“, рекао је Панић.
Шеф одсјека Цивилне заштите Шамац Боро Богдановић захвалио је на донацији, која је, како је истакао, неопходна мјесним заједницама које су угрожене у периоду поплава да би ојачале своје капацитете одбране у периоду високог водостаја ријека Саве и Босне.

„Надамо се да ћемо успјети да ријешимо и остале проблеме који се односе на недостајућа материјално-техничка средства. Уз квалитетну обуку људи, пружићемо адекватан одговор на проблеме који се дешавају посљедњих година, а односе се на поплаве и пожаре“, додао је Богдановић.
Начелник општинског Одјељења за општу управу Лепа Тривић захвалила је Црвеном крсту и истакла да ће општина наставити да подржава овакве акције.