Почетна Вијести - актуелности Почела сјетва кукуруза и подјела регресиране нафте

Почела сјетва кукуруза и подјела регресиране нафте

Штампа

На шамачком подручју, гдје сјетвене површине износе око 11.000 хектара, почела је подјела регресиране нафте за око 200 пољопривредника.

Планирано је да на подручју Шамца у прољећној сјетви буде засијано 320 хектара соје, 300 хектара дувана, повртарских култура око 420 хектара и 5.500 хектара кукуруза, чија је сјетва започела.

Стручни сарадник за пољопривреду у општини Шамац Младен Аџић рекао је да пољопривредници могу у општини да преузму захтјеве за регресирано гориво како би на бензинским пумпама добили гориво.

Аџић је навео да на подручју општине Шамац има око 700 регистрованих пољопривредних газдинстава, али да се сва газдинства не налазе на првом обрачуну за регресирано дизел-гориво.
Он је додао да је први обрачун регресираног дизел-горива важио само за 200 газдинстава која су 2017. пријавила начин кориштења обрадивих пољопривредних површина и налазе се у регистру пољопривредних газдинстава.

За 500 пољопривредних газдинстава потребно је да до 15. маја дођу у Агенцију за посредничке, информатичке и финансијске услуге (APIF) у Шамцу и пријаве начин кориштења пољопривредних површина уписаних у регистар. Тада ће стећи услов да уђу у други обрачун регресираног дизел-горива, појаснио је Аџић.

Према његовим ријечима, регрес за 2017. годину је 60 фенинга по литру, остао је на нивоу ранијих година, а битан је за пољопривредне произвођаче да могу завршити прољећну сјетву и наставити пољопривредну производњу.

Последње ажурирано среда, 12 април 2017 14:39

Додатне опције