Почетна Vijesti - aktuelnosti Počela sjetva kukuruza i podjela regresirane nafte

Počela sjetva kukuruza i podjela regresirane nafte

Štampa

Na šamačkom području, gdje sjetvene površine iznose oko 11.000 hektara, počela je podjela regresirane nafte za oko 200 polјoprivrednika.

Planirano je da na području Šamca u prolјećnoj sjetvi bude zasijano 320 hektara soje, 300 hektara duvana, povrtarskih kultura oko 420 hektara i 5.500 hektara kukuruza, čija je sjetva započela.

Stručni saradnik za polјoprivredu u opštini Šamac Mladen Adžić rekao je da polјoprivrednici mogu u opštini da preuzmu zahtjeve za regresirano gorivo kako bi na benzinskim pumpama dobili gorivo.


Adžić je naveo da na području opštine Šamac ima oko 700 registrovanih polјoprivrednih gazdinstava, ali da se sva gazdinstva ne nalaze na prvom obračunu za regresirano dizel-gorivo.
On je dodao da je prvi obračun regresiranog dizel-goriva važio samo za 200 gazdinstava koja su 2017. prijavila način korištenja obradivih polјoprivrednih površina i nalaze se u registru polјoprivrednih gazdinstava.

Za 500 polјoprivrednih gazdinstava potrebno je da do 15. maja dođu u Agenciju za posredničke, informatičke i finansijske usluge (APIF) u Šamcu i prijave način korištenja polјoprivrednih površina upisanih u registar. Tada će steći uslov da uđu u drugi obračun regresiranog dizel-goriva, pojasnio je Adžić.

Prema njegovim riječima, regres za 2017. godinu je 60 feninga po litru, ostao je na nivou ranijih godina, a bitan je za polјoprivredne proizvođače da mogu završiti prolјećnu sjetvu i nastaviti polјoprivrednu proizvodnju.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano sreda, 12 april 2017 14:39  

Dodatne opcije