Почетна Вијести - актуелности „СРБАДИЈА“ одржала концерт поводом Дана општине Шамац

„СРБАДИЈА“ одржала концерт поводом Дана општине Шамац

Штампа

У Шамцу је поводом Дана општине - 15. априла, одржан концерт Српског црквеног пјевачког друштва Србадија из Бијељине, са репертоаром духовних и свјетовних дјела домаћих и свјетских композитора.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић рекао је да је велика част угостити свјетски признати хор Србадија и истакао да је циљ да се побољша културни садржај на подручју локалне заједнице.

Циљ општинске управе јесте да се културни садржај ове локалне заједнице обогати тако што ће сваке године бити организовано гостовање неког од еминентних хорова или музичких група, навео је Милићевић.

Он је додао да ће од ове године увести праксу да неко од еминентних позоришта из Републике Српске, али и из региона буде гост Шамца, а „Србадија“ ће бити сваке године у Шамцу.

Диригент хора Србадија Десанка Тракиловић рекла је да су синоћњим концертом у Шамцу жељели да употпуне програм у вези са васкршњим празником и Даном општине, те изразила увјерење да ће ови празници уродити плодом - обогаћењем духовности, а да ће у томе помоћи и њихов програм.

Шамац је богат културом. Моја настава на Педагошком факултету потврђује да смо имали, а и сада имамо много музикалних студената из Шамца, каже Тракиловићева.

Диригент Јелена Милићевић Тракиловић је, говорећи о предстојећим активностима овог хора, навела да ће на Велики петак, 14. априла, хор Србадија наступити у Бијељини, а у недјељу, 16. априла, на Васкрс, биће гости у Храму Светог Саве у Београду, на васкршњем концерту на којем ће учествовати велики број хорова из Србије.

Она је напоменула да Србадија у Бијељини од 10. до 15. маја организује фестивал Мајске музичке свечаности.

Мирослав Обрадовић из Брчког дошао је у Шамац на концерт да прати Србадију редовно их прати и каже да је право уживање слушати свјетске признате хорове као што су они.

Последње ажурирано четвртак, 13 април 2017 10:09

Додатне опције