Почетна Vijesti - aktuelnosti „SRBADIJA“ održala koncert povodom Dana opštine Šamac

„SRBADIJA“ održala koncert povodom Dana opštine Šamac

Štampa

U Šamcu je povodom Dana opštine - 15. aprila, održan koncert Srpskog crkvenog pjevačkog društva Srbadija iz Bijelјine, sa repertoarom duhovnih i svjetovnih djela domaćih i svjetskih kompozitora.

Načelnik opštine Šamac Đorđe Milićević rekao je da je velika čast ugostiti svjetski priznati hor Srbadija i istakao da je cilј da se pobolјša kulturni sadržaj na području lokalne zajednice.

Cilј opštinske uprave jeste da se kulturni sadržaj ove lokalne zajednice obogati tako što će svake godine biti organizovano gostovanje nekog od eminentnih horova ili muzičkih grupa, naveo je Milićević.

On je dodao da će od ove godine uvesti praksu da neko od eminentnih pozorišta iz Republike Srpske, ali i iz regiona bude gost Šamca, a „Srbadija“ će biti svake godine u Šamcu.

Dirigent hora Srbadija Desanka Trakilović rekla je da su sinoćnjim koncertom u Šamcu želјeli da upotpune program u vezi sa vaskršnjim praznikom i Danom opštine, te izrazila uvjerenje da će ovi praznici uroditi plodom - obogaćenjem duhovnosti, a da će u tome pomoći i njihov program.

Šamac je bogat kulturom. Moja nastava na Pedagoškom fakultetu potvrđuje da smo imali, a i sada imamo mnogo muzikalnih studenata iz Šamca, kaže Trakilovićeva.

Dirigent Jelena Milićević Trakilović je, govoreći o predstojećim aktivnostima ovog hora, navela da će na Veliki petak, 14. aprila, hor Srbadija nastupiti u Bijelјini, a u nedjelјu, 16. aprila, na Vaskrs, biće gosti u Hramu Svetog Save u Beogradu, na vaskršnjem koncertu na kojem će učestvovati veliki broj horova iz Srbije.

Ona je napomenula da Srbadija u Bijelјini od 10. do 15. maja organizuje festival Majske muzičke svečanosti.

Miroslav Obradović iz Brčkog došao je u Šamac na koncert da prati Srbadiju redovno ih prati i kaže da je pravo uživanje slušati svjetske priznate horove kao što su oni.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano četvrtak, 13 april 2017 10:09