Почетна Вијести - актуелности Пријем каратиста код Начелника

Пријем каратиста код Начелника

Штампа

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић данас је приредио пријем за каратисте Карате клуба Шотокан који су наступајући за Карате репрезентацију Републике Српске на Европском првенству у румунском граду Клуж-Напока освојили три медаље.

Предсједник Карате савеза Републике Српске Никола Живковић рекао је да је репрезентација освојила три медаље, те да су екипно били трећи.

Живковић и управа клуба захвалили су се Начелнику на подршци и истакли да им је преопстало да се изборе за финансијска средства и одраде квалитетне љетне припреме за предстојећа такмичења.

Биљана Тешић из Теслића узела је златну медаљу, Љубо Симић из Шамца освојио је сребро, а Марина Савчић из тог града освојила је екипно треће мјесто наступајући за репрезентацију Српске.

Начелник општине Ђорђе Милићевић истиче да је ријеч о једном од најуспјешнијих спортских колектива на овом подручју који у овој години са 30 активних спортиста показује све боље резултате.

Подршка општине Шамац је скромна, али ми ћемо се трудити да и даље помажемо као што смо то чинили и раније. Завршетак процедуре регистрације овог спортског колектива у Министарству омладине и спорта створиће услове за аплицирање за средства са виших нивоа власти и других пројеката, рекао је Милићевић.

Републику Српску је на Европском првенству у Румунији представљало 14 такмичара међу 2.000 каратиста из 33 земље и 55 репрезентација.

Наредно првенство на којем би требало да учествује репрезентација Републике Српске у каратеу, одржава се у октобру у Италији, осим квалитетних љетних припрема остаје им да обезбиједе финансијска средства за такмичење.

Карате репрезентација Републике Српске од 2002. године учествовала је на пет европских првенстава, те освојила 47 медаља, од чега 17 златних, 12 сребрних и 18 бронзаних.

Последње ажурирано недеља, 16 април 2017 11:42

Додатне опције