Почетна Vijesti - aktuelnosti Prijem karatista kod Načelnika

Prijem karatista kod Načelnika

Štampa

Načelnik opštine Šamac Đorđe Milićević danas je priredio prijem za karatiste Karate kluba Šotokan koji su nastupajući za Karate reprezentaciju Republike Srpske na Evropskom prvenstvu u rumunskom gradu Kluž-Napoka osvojili tri medalјe.

Predsjednik Karate saveza Republike Srpske Nikola Živković rekao je da je reprezentacija osvojila tri medalјe, te da su ekipno bili treći.

Živković i uprava kluba zahvalili su se Načelniku na podršci i istakli da im je preopstalo da se izbore za finansijska sredstva i odrade kvalitetne lјetne pripreme za predstojeća takmičenja.

Bilјana Tešić iz Teslića uzela je zlatnu medalјu, Ljubo Simić iz Šamca osvojio je srebro, a Marina Savčić iz tog grada osvojila je ekipno treće mjesto nastupajući za reprezentaciju Srpske.

Načelnik opštine Đorđe Milićević ističe da je riječ o jednom od najuspješnijih sportskih kolektiva na ovom području koji u ovoj godini sa 30 aktivnih sportista pokazuje sve bolјe rezultate.

Podrška opštine Šamac je skromna, ali mi ćemo se truditi da i dalјe pomažemo kao što smo to činili i ranije. Završetak procedure registracije ovog sportskog kolektiva u Ministarstvu omladine i sporta stvoriće uslove za apliciranje za sredstva sa viših nivoa vlasti i drugih projekata, rekao je Milićević.

Republiku Srpsku je na Evropskom prvenstvu u Rumuniji predstavlјalo 14 takmičara među 2.000 karatista iz 33 zemlјe i 55 reprezentacija.

Naredno prvenstvo na kojem bi trebalo da učestvuje reprezentacija Republike Srpske u karateu, održava se u oktobru u Italiji, osim kvalitetnih lјetnih priprema ostaje im da obezbijede finansijska sredstva za takmičenje.

Karate reprezentacija Republike Srpske od 2002. godine učestvovala je na pet evropskih prvenstava, te osvojila 47 medalјa, od čega 17 zlatnih, 12 srebrnih i 18 bronzanih.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano nedelja, 16 april 2017 11:42