Почетна Vijesti - aktuelnosti Vladika Hrizostom služio Bdenje

Vladika Hrizostom služio Bdenje

Štampa

egovo preosveštenstvo episkop zvorničko-tuzlanski Hrizostom služio na veliki četvrtak u 18 časova u Crkvi Svetog Velikomučenika Dimitrija u Šamcu bdenije sa čitanjem 12 jevanđelјa o Hristovom stradanju.


Protojerej-stavrofor iz Šamca Jovo Lakić rekao je da pravoslavni vjernici danas obilјežavaju Veliki četvrtak kao sjećanje na Poslјednju večeru Isusa Hrista i njegovih učenika, kada je ustanovlјena Sveta tajna pričešća.


Gospod je na Tajnoj večeri blagoslovio hlјeb i, podijelivši ga apostolima, rekao: Ovo je tijelo moje koje se za vas lomi radi oproštenja grijehova. Zatim je uzeo čašu vina i rekao: Pijte iz ove čaše svi, ovo je krv moja Novoga Zavjeta koja se proliva za vas i za mnoge radi otpuštanja grijeha, rekao je otac Lakić.


On je naglasio da su svi lјudi slabi i grešni, ali da treba da se ugledaju na apostola Petra koji se gorko kajao kada se odrekao Hrista.


Otac Lakić podsjetio je i da je Juda izdao Gospoda za 30 srebrnjaka, a poslije se objesio.

 

Svеtlаnа Pаvlоvić, dipl. žurnаlistа

Poslednje ažurirano petak, 14 april 2017 14:47  

Dodatne opcije