Почели припремни радови на асфалтирању улица

Начелник службе за локално економски развој Предраг Недић изјавио је да су почели припремни радови за асфалтирање дијела улица „Децембарских жртава“ у дужини од 80 м, „Обилићев вијенац“ – тротоари код дјечијег обданишта и паркинг у дужини од 78 м и улица „Доситеја Обрадовића“ од дашчаре до наспе у дужини од 100 метара.

То је све у склопу акције „Љепшег уређења града“.
Акција се проводи у сарадњи са Јединицом за координацију при Министарству пољопривреде, а вриједност радова дијелова све три улице које ће бити асвалтиране износи 48.000 КМ.

Ове улице су видно оштећене од времена, те од поплава.
Њиховим асфалтирањем повећава се функционалност улица, љепши град и бољи живот за грађане који живе у тим улицама.

Директор Дјечијег обданишта „Радост“ Маријана Дујковић изражава велико задовољство што је напокон почело асфалтирање пјешачке стазе око њихове установе гдје они често пролазе и одлазе у посјете јавним установама, градски парк и на трг.

„Имамо у обданишту око 90 дјеце и то је врло значајно за безбиједност дјеце“ – каже Дујковићева.
Алмаса Хаџијалијагић која станује у улици „Обилићев вијенац“ каже да 40 година нико није радио ништа на санирању улице, те је овакав потез општине врло значајан за све њих који живе у тој улици.