Почетна Vijesti - aktuelnosti Pozorište „Bibac“ izvelo predstavu za najmlađe šamčane

Pozorište „Bibac“ izvelo predstavu za najmlađe šamčane

Štampa

Povodom obilјežavanja Dana opštine, Satirično pozorište Bibac iz Šamca odigralo je predstavu za djecu Petar Pan.

Režiser i scenarista predstave Milan Božić rekao je da ovo pozorište prvi put radi predstavu za djecu.

Za nas je ovo novo iskustvo i nastojaćemo da postane tradicija. Prvi put radimo predstavu za djecu i čini mi se uspješno jer je sala bila prepuna djece, kaže Božić.
On je naveo da u predstavi glume srednjoškolci i malo stariji volonteri koji su nekada bili u dramskoj sekciji.

Božić ističe da je zadovolјan entuzijazmom sa kojim je odigrana predstava.

U planu imamo još jednu predstavu u maju za odrasle, onda slijedi pauza do septembra, a tada se uklјučujemo u Dane komedije, rekao je Božić i dodao da pozorište u Šamcu postoji šest godina i da je do sada odigralo veliki broj predstava u ovom mjestu i okolnim opštinama.

Rad Pozorišta Bibac podržali su opština Šamac, Agreks iz Donjeg Žabara, te Kontakt šped, Kafe bar Teatar i preduzeće Metal Holand iz Šamca.

Svеtlаnа Pаvlоvić, dipl. žurnаlistа

Poslednje ažurirano petak, 14 april 2017 18:18