Почетна Вијести - актуелности Обиљежен Дан општине Шамац (ВИДЕО)

Обиљежен Дан општине Шамац (ВИДЕО)

Штампа

Свечаном сједницом у Кино дворани у Шамцу прослављен је Дан општине 15. април на којој је додијељено пет похвала, двије новчане априлске награде од по 500 КМ, три плакете и једна Повеља.

Похвале су добили Сатирично позориште „Бибац“ за допринос у развоју културе на овом подручју, Општинска организација Црвеног крста Шамац за допринос у хуманитарним и добротворним акцијама, Клубу борилачких спортова „Shotokan“ Шамац за постигнуте резултате на такмичењима у 2016. години и допринос у развоју спорта на овом подручју, мр Стојан Маринковић предсједник Удружења пољопривредних произвођача Републике Српске за допринос у очувању и развоју пољопривреде и села на територији општине Шамац, Браћа Павловић д.о.о. Обудовац за резултате који доприносе остварењу привредног развоја општине и допринос у хуманитарним и добротворним акцијама.

Априлска награда од по 500 КМ додијељена je Удружењу дјеце са посебним потребама Шамац, за дјела која заслужују опште признање и поштовање у општини, те Црквеној општини Лугови за изузетан допринос у хуманитарним добротворним акцијама.

Повеља, највише општинско признање уручена је Амбасади Јапана у БиХ за изузетне заслуге и допринос развоју општине.

Плакете су уручене Милану Пурићу из Обудовца за заслуге и резултате који доприносе остварењу привредног развоја општине Шамац, Општој болници Св. Апостол Лука Добој за вишедеценијску сарадњу и разумијевање према пацијентима општине Шамац и ЈЗУ Дом здравља Шамац, Империји д.о.о. Писари за допринос у хуманитарним и добротворним акцијама, као и испољавању солидарности на овом подручју.

У културнo-умjeтничкoм диjeлу прoгрaмa учeствoвao je хoр, музичкa сeкциja и Културнo-умjeтничкo друштвo Црквинa из Црквинe.

Последње ажурирано уторак, 18 април 2017 18:59

Додатне опције