Почетна Vijesti - aktuelnosti Dočekan najveći praznik Vaskrs

Dočekan najveći praznik Vaskrs

Štampa

U svim pravoslavnim hramovima na području opštine Šamac jutros su služene vaskršnje liturgije i dijelјena vaskršnja jaja, dok su u katoličkim crkvama služene uskršnje mise.


Načelnik opštine Đorđe Milićević i predsjednik Skupštine opštine Nikolina Škrbić čestitali su Vaskrs i Uskrs svim vjernicima pravoslavne i katoličke vjeroispovijesti.


Neka nas Vaskrs kao praznik nade i vjere u bolјu budućnost podstakne na njegovanje moralnih vrijednosti, međusobnog uvažavanja i poštovanja. Svim vjernicima katoličke vjeroispovijesti, neka je srećan i blagosloven Uskrs. Želimo da praznične dane provedete u duhovnom i sveopštem miru, razumijevanju i toleranciji, navodi se u zajedničkoj čestitki Milićevića i Škrbićeve.

 

Svеtlаnа Pаvlоvić, dipl. žurnаlistа

Poslednje ažurirano nedelja, 16 april 2017 11:03  

Dodatne opcije