Почетна Вијести - актуелности Одржано Васкршње вече у Црквини

Одржано Васкршње вече у Црквини

Штампа

Традиционално четврто по реду „Васкршње фолклорно вече“ одржано је у организацији КУД „Црквина“ у дворани Основне школе у Црквини код Шамца на коме су учествовала културно-умјетничка друштва (КУД) из Републике Српске и Хрватске.

Публици су се синоћ представили КУД „Посавина“ из Црквине - организатор манифестације, СПКД „Просвјета“ Средња Слатина, КУД „Милошевац“ Милошевац, КУД „Наши обичаји“ Теслић, СПКД „Просвјета“ Брчко, УД „Лијешће“ Брод и СПКД „Свети Сава“ Тење (РХрватска).

Предсједник КУД „Црквина“ Драгица Маринковић отворила је вече истакавши да је фолклор тај који повезује људе, шири љубав и не познаје границе.

„Једна од карика нашег снажног тима јесте кореограф Перо Милинковић који нам је пренио много знања и обиљежја традиције“ – каже Маринковићева.

По први пута на овој манифестацији учествовали су СПКД „Свети Сава“ Тење (РХрватска).

Представници СПКД „Просвјета“ Брчко кажу да је Брчко град мултиетичности, мултикултуралности, а циљ им је задржати и истакнути своју вјеру и њена обиљежја у данашње вријеме.

Они су се представили играма из грмечког краја.

Представници УД „Лијешће“ Брод кажу да их за фолклор везује велико срце.

Сва друштва представила су се публици кореографијама из свог краја изазвавши овације и аплауз публике.

Последње ажурирано уторак, 18 април 2017 10:03

Додатне опције