Почетна Обавјештења Реализација програма постинвестиционе подршке у општини Шамац

Реализација програма постинвестиционе подршке у општини Шамац

Штампа

Представници Општине Шамац су у петак, 6. априла 2017. посјетили двије компаније у оквиру Програма постинвестиционе подршке коју Општина реализује уз техничку подршку Групације Свјетске банке и Амбасаде Велике Британије у БиХ.

Власници компанија „Zorg-In“ d.o.o. Корница и „Браћа Павловић“ д.о.о. Обудовац имали су прилику разговарати са надлежним општинским службеницима о пословању компанија, планираним новим инвестицијама те начину на који Општина Шамац може конкретно помоћи овим компанијама у реализацији развојних планова.

Подршка предузетницима након иницијалног улагања кључна је компонента промоције инвестиција и један од начина капитализације настојања свих нивоа власти да привуку нове, а постојеће инвестиције учини одрживим.
Програм постинвестиционе подршке има за циљ продубити комуникацију између инвеститора и надлежних општинских служби ради остваривања раста и развоја ових компанија.
Општина Шамац је активни судионик Сарадничке мреже, мреже институција на свим нивоима власти успостављене у циљу пружања подршке инвеститорима у превазилажењу административних баријера у реализацији њихових предузетничких идеја.

Успјешно реализиране инвестиције помажу одрживи економски развој локалне заједнице.

Улагањем, инвеститори бирају конкретне локације за своје пословање и тим избором постају дио локалне заједнице.

Стога је од кључног значаја да сви нивои власти, а посебно локална заједница подрже долазак инвеститора и реализацију инвестиција.

Групација Свјетске банке у сарадњи са Амбасадом Велике Британије у оквиру пројеката привлачења инвестиција и унапређења пословног окружења на локалном нивоу у БиХ „LIFE“, пружа техничку помоћ Сарадничкој мрежи и Програму постинвестиционе подршке у општини Шамац.

Последње ажурирано уторак, 18 април 2017 13:17

Додатне опције