Почетна Вијести - актуелности Парастос за погинуле борце ВРС

Парастос за погинуле борце ВРС

Штампа

Код спомен-обиљежја у мјесној заједници Шамац служен је помен за 114 погинулих борца Војске Републике Српске (ВРС) и 22 цивилне жртве рата.

Предсједник Мјесне борачке организације Петар Буркановић каже да се од 1996. године сваке године служи помен за погинуле борце и цивиле.

Ми смо у специфичној ситуацији у односу на друге мјесне заједнице. На споменику су имена бораца ВРС из Петог батаљона Шамац, у којој је било доста погинулих Хрвата, Муслимана, Срба. То је била мјешовита јединица, каже Буркановић.

Он је додао да су, осим погинулих бораца и цивила из Шамца, на овом споменику и имена погинулих бораца из Грахова, Гламоча, Возуће.

Начелник општинског Одјељења за општу управу Лепа Тривић каже да сваке године одају помен жртвама прошлог рата овдје на подручју мјесне заједнице Шамац.

Општина Шамац у буџету има одређена новчана средства која користимо за помоћи породицама погинулих бораца, ратним војним инвалидима од прве до четврте категорије и демобилисаним борцима, каже Тривићева.

Последње ажурирано уторак, 18 април 2017 13:34

Додатне опције