Почетна Vijesti - aktuelnosti Parastos za poginule borce VRS

Parastos za poginule borce VRS

Štampa

Kod spomen-obilјežja u mjesnoj zajednici Šamac služen je pomen za 114 poginulih borca Vojske Republike Srpske (VRS) i 22 civilne žrtve rata.

Predsjednik Mjesne boračke organizacije Petar Burkanović kaže da se od 1996. godine svake godine služi pomen za poginule borce i civile.

Mi smo u specifičnoj situaciji u odnosu na druge mjesne zajednice. Na spomeniku su imena boraca VRS iz Petog batalјona Šamac, u kojoj je bilo dosta poginulih Hrvata, Muslimana, Srba. To je bila mješovita jedinica, kaže Burkanović.

On je dodao da su, osim poginulih boraca i civila iz Šamca, na ovom spomeniku i imena poginulih boraca iz Grahova, Glamoča, Vozuće.

Načelnik opštinskog Odjelјenja za opštu upravu Lepa Trivić kaže da svake godine odaju pomen žrtvama prošlog rata ovdje na području mjesne zajednice Šamac.

Opština Šamac u budžetu ima određena novčana sredstva koja koristimo za pomoći porodicama poginulih boraca, ratnim vojnim invalidima od prve do četvrte kategorije i demobilisanim borcima, kaže Trivićeva.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano utorak, 18 april 2017 13:34