Почетна Вијести - актуелности Пољопривредници заштитите усјеве од мраза

Пољопривредници заштитите усјеве од мраза

Штампа

Из Одјељења за привреду општине Шамац апеловали су на пољопривреднике да заштите своје усјеве, воћњаке и пластенике с обзиром на најаву метеоролога да ће у наредна три дана бити мраза.

Стручни сарадник за пољопривреду у општини Шамац Младен Аџић каже да ниска темпаратура негативно утиче на одређене биљне врсте.
Ниска темпаратура највише штети сјемену у фази клијања, младим биљкама које тек ничу или су никле и биљкама у фази цвјетања, па их је потребно заштити, рекао је Аџић.
Он апелује на пољопривредне произвођаче да на мање површине поставе лукове од савитљивих грана, оквире од кочева или цијеви, дрвене гајбице и то покрију најлоном, фолијама или одређеним агротекстилом.

Потребно је да заштите биљке полијевањем водом, димљењем или малчирањем, рекао је Аџић.

Последње ажурирано четвртак, 20 април 2017 11:18

Додатне опције