Почетна Vijesti - aktuelnosti Polјoprivrednici zaštitite usjeve od mraza

Polјoprivrednici zaštitite usjeve od mraza

Štampa

Iz Odjelјenja za privredu opštine Šamac apelovali su na polјoprivrednike da zaštite svoje usjeve, voćnjake i plastenike s obzirom na najavu meteorologa da će u naredna tri dana biti mraza.

Stručni saradnik za polјoprivredu u opštini Šamac Mladen Adžić kaže da niska temparatura negativno utiče na određene bilјne vrste.
Niska temparatura najviše šteti sjemenu u fazi klijanja, mladim bilјkama koje tek niču ili su nikle i bilјkama u fazi cvjetanja, pa ih je potrebno zaštiti, rekao je Adžić.
On apeluje na polјoprivredne proizvođače da na manje površine postave lukove od savitlјivih grana, okvire od kočeva ili cijevi, drvene gajbice i to pokriju najlonom, folijama ili određenim agrotekstilom.

Potrebno je da zaštite bilјke polijevanjem vodom, dimlјenjem ili malčiranjem, rekao je Adžić.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano četvrtak, 20 april 2017 11:18