Почетна Вијести - актуелности Парастос за погинуле борце у Баткуши код Шамца

Парастос за погинуле борце у Баткуши код Шамца

Штампа

У Баткуши код Шамца на спомен-обиљежју служен је парастос и прислужене свијеће за 18 бораца отаџбинског рата, седам цивилних жртава и 45 погинулих у Другом свјетском рату.

Породице погинулих бораца, представници мјесних борачких организација и локалне власти положили су цвијеће и вијенце.

Ово је осма година како служимо парастос за наше погинуле из Баткуше, који су дали своје животе за стварање и очување Републике Српске“, рекао члан Мјесне борачке организације Баткуша Марко Тодоровић.
Он је подсјетио да је споменик за погинуле саграђен 2008.
године, те освјештан 2009. године и од тада се служи парастос за погинуле борце.

Начелница Одјељења за општу управу Лепа Тривић истакла да је у потрошачкој јединици овог Одјељења планирано 48.000 КМ за текуће помоћи породицама палих бораца, РВИ и цивилним жртвама рата, те 10.000 КМ за текуће помоћи демобилисаним борцима за трошкове лијечења (карцинома), што укупно износи 58.000 КМ.

„Имамо обећање од стране надлежног Министарства да ће у наредном периоду радити и нова Уредба о стамбеном збрињавању ових категорија, што ће бити испраћено од стране општине“ – каже Тривићева.

Последње ажурирано понедељак, 24 април 2017 09:09

Додатне опције