Почетна Вијести - актуелности Одржана седма редовна сједница Скупштине општине Шамац (ВИДЕО)

Одржана седма редовна сједница Скупштине општине Шамац (ВИДЕО)

Штампа

Одборници Скупштине општине Шамац данас су расправљали и доносили Одлуке о 20 тачака дневног реда, а које су значајне за живот и рад ове локалне заједнице и њених грађана.

Своје активно учешће на сједници дали су одборници и позиције и опозиције и тако доприњели бољем раду и функционисању ове локалне заједнице.

На самом почетку сједнице начелник општине Ђорђе Милићевић поднио је информацију о својим активностима између двије сједнице Скупштине, а затим се приступило дневном реду.

Одборници су дали подршку одлуци о одређивању радног времена у угоститељским објектима на овом подручју, као и расписивању јавног конкурса за избор и именовање.

На истој сједници одборници су усвојили приједлог одлуке о измјени одлуке о утврђивању просјечне, коначне грађевинске цијене по 1 м2 корисне површине стамбеног пословног простора за 2016. годину, извјештај о прерасподјели буџетских средстава у оквиру и између потрошачких јединица за период од јануара до децембра 2016. године.

Подршку су добили извјештај о утрошку средстава од накнада за промјену намјене пољопривредног земљишта у непољопривредне сврхе за 2016. годину, извјештај о расподјели и утрошку средстава за развој пољопривреде и села, као и извјештај о додјели једнократне новчане помоћи лицима која се налазе у стању ванредне социјалне потребе у 2016. години.

Одборници Скупштине Шамца су на седмој редовној сједници усвојили информацију о раду и функционисању система заштите и спасавања на подручју општине за 2016. годину, извјештај о пословању ЈЗУ „Апотека“ у 2016. години са годишњим обрачуном и програмом рада и финансијским планом, као и програм рада и финансијски план ЈУ Народна библиотека Шамац.

На истој сједници разријешен је дужности вршилац дужности директора ЈЗУ Дом здравља Шамац др Михајло Товирац, а за директора именован др Благоје Симић.

Последње ажурирано четвртак, 04 мај 2017 07:36

Додатне опције