Почетна Вијести - актуелности И даље много нелегалних објеката

И даље много нелегалних објеката

Штампа

За процес легализације по скраћеном поступку до децембра прошле године предато је 180 захтјева, али на подручју општине Шамац још постоји велики број нелегално изграђених објеката, рекла је и начелник општинског Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове Ведрана Михаљчић.

Од 180 предатих захтјева, 150 је поднесено у децембру прошле године, када је било издато посебно обавјештење на сајту општине, навела је Михаљчићева.

Она је истакла да су тада грађани могли да предају само захтјев, без документације, с обзиром на то да се позив завршавао за мјесец дана, а циљ је био да се јави што више грађана.

Према Закону о просторном уређењу, оформљена је комисија која посјећује странке које су предале захтјеве и обавјештава их шта је све још потребно, каже Михаљчићева.
Она је нагласила да су грађани могли да поднесу захтјев по нижим цијенама које су обрачунаване на основу квадратуре објекта.

Сви они који нису поднијели захтјев за легализацију бесправно изграђених објеката до 31. децембра прошле године, тренутно нису обухваћени Законом. Очекујемо од ресорног министарства да саопшти да ли ће рок бити продужен, каже Михаљчићева.

Она је рекла да се за објекте који су изграђени до 1980. године може предати захтјев јер су Законом проглашени за легалне.

Последње ажурирано среда, 03 мај 2017 07:22

Додатне опције