Почетна Вијести - актуелности Обиљежен дан побједе над фашизмом

Обиљежен дан побједе над фашизмом

Штампа

Представници СУБНОР-а, Борачке организације и општине Шамац положили су вијенце и цвијеће на спомен-обиљежје погинулим борцима и жртвама Другог свјетског рата у Шамцу, као и на споменик страдалима у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату, поводом 72 године од побједе над фашизмом.

Начелник Одјељења за општу управу у општини Шамац Лепа Тривић рекла је да су окупљени испред обиљежја одали почаст погинулима у великој антифашистичкој борби у Другом Свјетском рату.
Данас је велики дан за цијелу Европу. То никада не смијемо заборавити, навела је Тривићева.

Члан Општинског одбора СУБНОР-а и потомак борца Драгомир Недић рекао је да је обавеза човјечанства, посебно у Европи, да се поклони и ода почаст погинулим жртвама које не смију бити заборављене.

То су невине жртве и дужни смо да им сваке године одамо дужну пошту. Надамо се да ће нам се сваке године придруживати што већи број младих, рекао је Недић.

На подручју општине Шамац као жртве фашистичког терора регистровано је 600 лица од којих је 507 српске националности.

Последње ажурирано среда, 10 мај 2017 10:59

Додатне опције