Почетна Vijesti - aktuelnosti Obilјežen dan pobjede nad fašizmom

Obilјežen dan pobjede nad fašizmom

Štampa

Predstavnici SUBNOR-a, Boračke organizacije i opštine Šamac položili su vijence i cvijeće na spomen-obilјežje poginulim borcima i žrtvama Drugog svjetskog rata u Šamcu, kao i na spomenik stradalima u proteklom odbrambeno-otadžbinskom ratu, povodom 72 godine od pobjede nad fašizmom.

Načelnik Odjelјenja za opštu upravu u opštini Šamac Lepa Trivić rekla je da su okuplјeni ispred obilјežja odali počast poginulima u velikoj antifašističkoj borbi u Drugom Svjetskom ratu.
Danas je veliki dan za cijelu Evropu. To nikada ne smijemo zaboraviti, navela je Trivićeva.

Član Opštinskog odbora SUBNOR-a i potomak borca Dragomir Nedić rekao je da je obaveza čovječanstva, posebno u Evropi, da se pokloni i oda počast poginulim žrtvama koje ne smiju biti zaboravlјene.

To su nevine žrtve i dužni smo da im svake godine odamo dužnu poštu. Nadamo se da će nam se svake godine pridruživati što veći broj mladih, rekao je Nedić.

Na području opštine Šamac kao žrtve fašističkog terora registrovano je 600 lica od kojih je 507 srpske nacionalnosti.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano sreda, 10 maj 2017 10:59