Почетна Вијести - актуелности Три године послије поплава

Три године послије поплава

Штампа

„Након три године од поплава Шамац хронично болује од недостатака нових радних мјеста, нових инвестиција и то је оно што у неком протеклом периоду није вођено довољно рачуна и нисмо имали довољно подршке у том дијелу“ – рекао је начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић.

Милићевић је рекао да је послије катастрофалних мајских поплава, које су прије три године погодиле ову општину, саниран велики број инфраструктурних објеката, те да су сада потребне инвестиције и отварање нових радних мјеста.

Милићевић је подсјетио да је Шамац у поплавама 2014. године претрпио шету већу од 100 милона КМ и да је та локална заједница била једна од најугроженијих.

Он је напоменуо да је од тада у инфраструктурне пројекте уложено више од 45 милиона КМ, те указао на подршку Владе Републике Српске путем Фонда солидарности кроз ваучере индивидуалним домаћинствима, те на многе друге начине што се несмије заборавити.
Са мјерама које предвиђамо уз подршку Владе Српске очекујем да ће Шамац у наредном периоду имати одређен број нових радних мјеста, јер је чињеница да је од 2014. године значајан број људи отишао из града и животно уточиште нашао на неком другом подручју, рекао је Милићевић новинарима у Шамцу.

Милићевић је навео да је у заштиту од поплава уложено око 1,5 милион КМ, те да је преостало да се уради 400 метара парапетног зида да би се центар Шамца заштитио од ријеке Босне.

Он је подсјетио да су у обнови учествовале бројне међународне организације међу којима предњачи Развојни програм UN (UNDP) са својим пројектима, швајцарски Црвени крст, британска и швајцарска влада и други.

Последње ажурирано понедељак, 15 мај 2017 07:38

Додатне опције